Završen ovogodišnji Advent u Benkovcu

Studenti Udruge Bukovice i Ravnih kotara  uz veliku podršku Grada Benkovca i Turističke zajednice Grada Benkovca,  drugu godinu za redom razbudili su i obogatili Advent u Benkovcu. Uz skromna sredstva na Trgu Domovinske zahvalnosti, udruženi u udrugu BIK  postavili su drvene kućice u kojima su spremali tople sendviče i nudili veliki izbor pića po skromnim cijenama. Njihov štand postao je kultno mjesto okupljanja mladosti, srednjih generacija ljudi i cijelog benkovačkog kraja do ranih jutarnjih sati. Divno je bilo vidjeti prizore kako se benkovačka mladost s različitim generacijama ljudi zabavlja, pjeva i pleše.  Advent je u početku bio skromno zamišljen ali se pretvorio u glavni događaj božićno-novogodišnjih blagdana za Grad Benkovac  i  širu okolicu.  Svaku večer posjećenost je bila sve veća te je iznenadila i same organizatore.  Za ovu priliku studenti su skovali i uzrečicu –  „Prvi Advent je u Zagrebu, drugi je u Grazu ali brate, treći je u Benkovcu”.  Vrh Adventa bio je nezaboravni koncert poznate grupe  Dalmatino na prepunom Trgu Domovinske zahvalnosti koji je u Božićno vrijeme razgalio srca svih Benkovčana. -Dragi naši, došao je kraj i ovogodišnjeg adventa. Kućice su zatvorile svoja vrata a mi smo pokazali još jednom koliko srce i koliko mladosti naš grad ima. Dali smo sve od sebe, a nadamo se da ste i vi uživali. Zahvaljujemo vam od srca što ste svih ovih dana bili s nama na našem trgu i niste dopustili da hladnoća kvari atmosferu. Ni benkovačka bura, ni led nas nisu mogli omesti. Nakon svih skupljenih dojmova shvatili smo da je ovo veliki korak za naš grad i za nas same, ovaj advent ste svi Vi učinili posebnim i na tome Vam veliko HVALA!  – poručili su na kraju studenti iz Udruge Bukovice i Ravnih kotara BIK.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *